Světové finanční trhy v začátku měsíce února letošního roku 2021 a zejména v průběhu tohoto 7.týdne roku 201 zaznamenaly na jedné straně výrazně snížený zájem investorů o zlata, jehož cena na komoditním trhu poklesla pod hodnotu 1.800 USD za trojskou unci. Aktuálně se tak investiční zlato obchodovalo na komoditním trhu COMEX (Commodities Exchange Centre) v průběhu pátečního evropského rána dne 19.2.2021, zhruba v čase 7:29 CET na hodnotě ve výši 1.770,70 USD za trojskou unci s dosavadním denním oslabením o – 0,24 % své ceny. Oproti tomu na druhé straně vzrostl zájem investorů o umístění svých volných finančních prostředků do dluhopisů jako střednědobá investice. Finanční trhy v globálním rozměru tak na základě zvýšené poptávky na tuto skutečnost zareagovaly zvýšením svého ročního výnosu. Obdobná situace tak nastala nejen u státních dluhopisů umístěných na veřejném dluhopisovém trhu prostřednictvím burzovních aukcí, ale i v privátní sféře jednotlivých emisí korporátních dluhopisů.

Aktuálně se tak zvýšil výnos jak 10-ti létého US dluhopisu na 1,302 % p.a. nebo 30-ti letého US dluhopisu na 2,092 % pa., rovněž nárůst výnosu dosaženého v rámci veřejného obchodování dosáhly státní dluhopisy Velké Británie a Japonska. Odhady analytiků co se týče českých státnách dluhopisů udávají sdělení, že české státní dluhopisy by v letošním roce mohly se výrazně přiblížit dvou procentnímu ročnímu výnosu, kdy stávající průměrný výnos je ve výši  1,11 % p.a. s průměrnou dobou splatnosti 7,2 roků. Podle sdělení ekonomických zpravodajů je ovšem relativně nízká míra investičního rizika při nákupu státního dluhopisu vykoupena nízkým výnosem, který v případě České republiky nepokryje ani stávající míru inflace, což ochrání finanční prostředky před jejich znehodnocením pouze částečně. Právě z těchto důvodů vzrostl zájem investorů o korporátní dluhopisy jejichž výnos je výrazně vyšší a při vhodné diverzifikaci investorského rizika tak lze dosáhnout optimálního poměru mezi atraktivním výnosem a investičním rizikem při vhodném výběru emitenta dle jeho oboru činnosti.

Jedním z těchto oborů podnikání pak může být jednak působení těchto společností jako emitentů korporátních dluhopisů v rámci realitního trhu nebo obchodu se stavebním materiálem a přírodních surovin potřebných pro rozvoj tohoto odvětví. Možná varianta tohoto vhodného investičního nástroje dle sdělení ekonomických zpravodajů mohou být mimo jiné korporátní dluhopisy společnosti Wood Seeds s.r.o., která se již etablovala na trhu a je stále velmi úspěšným start-upem. Společnost Wood Seeds s.r.o. byla založená v roce 2019 kolektivem profesionálů z dřevařského průmyslu v čele s panem Adamem Benešem, předním odborníkem dřevařů v ČR a dle analytiků lze jí stále považovat za dynamicky se rozvíjející start up. Tato firma se zaměřuje jako specialista na trhu mimo jiné své aktivity především na prodej dubového a bukového dřeva, které oproti dřevu z jehličnatých stromů má značnou výhodu v tom, že upravené dubové a bukové dřevo je velmi poptávanou komoditou s přesahem poptávky nad nabídkou, a tudíž okamžitě likvidní. Dalším výrazně pozitivním faktorem této společnosti je fakt, že dřevo po většinou pochází z produkce vlastních lesů a je zpracováno ve vlastním zařízení na úpravu dřeva včetně jeho sušení apod. spolu se zajištěním dopravy k zákazníkům prostřednictvím vlastní firemní autodopravy. Tyto faktory tak podle ekonomických analytiků výrazně zvyšují podíl zisku této společnosti, zároveň vytváří podmínky značné konkurenční schopnosti vůči ostatním firmám na trhu a dotváří stabilitu a perspektivu této společnosti.