Úterní evropské dopoledne 25.května 2021 se stalo pozitivní jak pro akciový trh spolu s predikcí budoucího vývoje amerického akciového trhu pro tento obchodní den tak zejména pak pro růst výnosů dluhopisů a to jak evropských tak i amerických. Jednotná evropská měna euro (EUR) aktuálně vůči americkému dolaru (USD) posílila a vzájemný směnný kurz tohoto měnového páru EUR/USD dosáhl na hodnotu kurzu ve výši 1,2250 USD za EUR. Právě tato situace na devizovém trhu, kdy směnná hodnota USD oslabila, podle analytiků motivuje investory k nákupu dluhopisů. Vzhledem k prognózám finančních stratégů ohledně výše úrokových sazeb, kdy centrální banka USA Federal Reserve System (FED) v dohledné době toto neplánuje, ale Česká národní banka (ČNB) jako regulátor ve vztahu k české koruně (CZK) připustila možné zvýšení úrokových sazeb ještě do konce letošního roku 2021. Tato skutečnost pak v predikci posiluje směnnou hodnotu CZK vůči ostatním měnám a zejména vůči americkému dolaru. Tento výhled vývoj směnné hodnoty CZK je pak dle ekonomických stratégů vysoce atraktivní i pro české investory a to předně ve vztahu ke korporátním dluhopisům.

V poslední době tak investoři vyhledávají firemní dluhopisy zejména společností podnikajících nejen v energetice či stavebnictví nebo přímo ve stavebním developeringu, ale společnosti podnikající v dřevozpracujícím průmyslu a lesnictví neboť jen cena dřeva na Chicagské burze za poslední rok vzrostla o téměř 260 % své předchozí ceny. Jednou z takovýchto ryze českých dřevařských společností, která momentálně nabízí své korporátní dluhopisy je plzeňská dřevařská firma Wood Seeds s.r.o., která je velmi úspěšně a dynamicky se rozvíjejícím tak zvaným start-up projektem založeným okruhem zkušených lesních a dřevařských odborníků, kteří se zabývají touto činnosti již déle jak čtvrt století. Společnost Wood Seeds s.r.o. byla založená v roce 2019 v čele s panem Adamem Benešem, předním odborníkem dřevařů v ČR. Tato firma se zaměřuje jako specialista na trhu mimo jiné své aktivity především na prodej dubového a bukového dřeva, které oproti dřevu z jehličnatých stromů má značnou výhodu v tom, že upravené dubové a bukové dřevo je velmi poptávanou komoditou s přesahem poptávky nad nabídkou, a tudíž okamžitě likvidní.

Dalším výrazně pozitivním faktorem této společnosti je fakt, že dřevo po většinou pochází z produkce vlastních lesů a je zpracováno ve vlastním zařízení na úpravu dřeva včetně jeho sušení apod. spolu se zajištěním dopravy k zákazníkům prostřednictvím vlastní firemní autodopravy. Tyto faktory tak podle ekonomických analytiků výrazně zvyšují podíl zisku této společnosti, zároveň vytváří podmínky značné konkurenční schopnosti vůči ostatním firmám na trhu a dotváří stabilitu a perspektivu této společnosti. V současné době podle informací ekonomických zpravodajů je téměř před vyprodáním  emise korporátních dluhopisů této společnosti Wood Seeds s vysoce atraktivním výnosem, která přinese investorům 8,8 % ročního zhodnocení a doba splatnosti je 23 měsíců. Vyjma této emise dluhopisů pak společnost Wood Seeds s.r.o. pro své prémiové investory nabízí tak zvaně dubové dluhopisy nebo-li investice spojené s produkcí dubového dřeva, jejíž výnos představuje výši 9,2 % ročně a doba splatnosti vychází na pouhých 22 měsíců.