Domácí měna české republiky a to česká koruna (CZK) posiluje, což se promítá i na kurzech měn v rámci forexových operací mezinárodního devizového trhu. Konkrétně jednotná evropská měna euro (EUR) je momentálně na svém ročním minimu a americký dolar (USD) pak dokonce na dvouletém minimu své směnné hodnoty. Za této situace se CZK vůči USD momentálně ocitla na svém tříletém maximu, kdy ve stávající směnné hodnotě se naposledy obchodovala v roce 2018. Podle českých ekonomů a analytiků makléřských společností v napojení na finanční stratégy devizového trhu se dá očekávat ještě větší posílení české koruny a to především díky zlepšující se epidemiologické situaci a také plánovanému navýšení úrokových sazeb centrální bankou České republiky ČNB (Českou národní bankou).

Tato situace je tak pro českého investora v domácích podmínkách České republiky takřka ideální jednak z hlediska relativní bezpečnosti investice a tomu odpovídajícímu adekvátnímu výnosu pokud se jedná o korporátní dluhopisy, kdy emitent poskytuje investorovi dostatečný rentabilní výhled rozvoje svého podnikání. Podle ekonomických zpravodajů se tak zvýšil zájem investorů a spořitelů z řad fyzických osob nejen o korporátní dluhopisy společností podnikajících v energetice či nemovitostním trhu, ale zejména v dynamicky se rozvíjejícím odvětví několika posledních let a to v dřevozpracujícím průmyslu včetně lesnictví. Odvětvím dřevozpracujícího průmyslu mají finanční analytici v návaznosti na finanční stratégy dluhopisového trhu především na mysli ucelené a komplexní pojetí touho odvětví tuzemské ekonomiky. Jedná se totiž o to, že dřevozpracující průmysl má v České republice dlouhodobou tradici po několik století a aktuálně jeho ekonomický výkon zasahuje do několika dalších odvětví národního hospodářství.

Na základě těchto faktů je zvýšený zájem o korporátní dluhopisy těch společností, které nejsou jen úzce svázané s jedním druhem činnosti v rámci tohoto uceleného komplexu dřevozpracujícího průmyslu. Faktem je, že není snadné v ČR hledat takovou společnost, která obsáhne od vlastnictví lesů a  těžby dřeva spolu se zpracováním na vlastních pilách až po finální výrobu nábytku, papíru či provozování vlastní stavební činnosti pro výstavbu dřevostaveb apod. Nicméně podle ekonomických zpravodajů se i takovéto progresivní giganti na trhu dřevozpracujícího průmyslu najdou, kteří dokážou pak následně vysoce zefektivnit svoji činnost, která se následně odráží ve výsledku tvorby nadprůměrného zisku společnosti. Jednou z takových to málo firem na trhu v ČR je dle analytiků dluhopisového trhu plzeňská společnost Wood Seeds s.r.o., která právě zahájila prodej svých korporátních dluhopisů za účelem rychlejšího dynamického vývoje svého podnikání. Výnos z těchto korpotátních dluhopisů pak investorům přinese 8,8 % ročního zhodnocení vložených investic se splatností 23 měsíců a kvartální výplatou výnosu nebo prémiové dluhopisy do produkce dubového dřeva a to s výnosem 9,2 % ročně se splatností 22 měsíců a s měsíční výplatou výnosu.