V začátku nového kalendářního roku 2021 a zejména pak v průběhu čtvrtého týdne letošního roku 2021 se v rámci finančních operací na mezinárodním devizovém trhu změnil obchodní trend české koruny (CZK), jejíž směnná hodnota vůči světovým měnám posílila a zejména pak vůči jednotné evropské měně euro (EUR), ale rovněž i vůči globální komoditní měně a to americkému dolaru (USD). Podle analytiků makléřských společností a odborníků finančního trhu tento posilující trend CZK je důsledkem pozitivního investorského sentimentu, kdy investoři již nevyjadřují tak silné obavy z dopadu virové pandemie na ekonomiku České republiky a zároveň jsou přesvědčeni o pozitivním dopadu očkování proti Covid-19, které již v České republice v koordinaci s ostatními zeměmi Evropské unie začalo.

Na základě těchto skutečností a nejen jich samotných se v rámci obchodování na devizovém trhu směnná hodnota české koruny CZK vůči EUR pohybovala v průběhu evropského středečního dopoledne 27.1.2020, zhruba v čase 9:11 CET na hodnotě v rozpětí vzájemného směnného kurzu měnového páru EUR/CZK od 26,0160 do 26,0637 CZK za EUR s dosavadním denním posílením CZK o + 0,07 % kurzu vůči EUR. Česká koruna v průběhu středečního evropského dopoledne 27.1.2021 v uváděném čase posílila i vůči světové komoditní měně a to americkému dolaru (USD), kdy se tento měnový pár USD/CZK obchodoval ve vzájemném směnném rozpětí od 21,3980 do 21,4320 CZK za USD s dosavadním denním posílením CZK o + 0,04 % kurzu vůči USD. Tohoto kurzu vůči CZK bylo dosaženo za situace, kdy se globální měnový pár EUR/USD na mezinárodním devizovém trhu obchodoval v kurzu na hodnotě ve výši 1,214 USD za EUR s dosavadním denním poklesem EUR o – 0,132 % kurzu vůči USD.

Tento stávající obchodní trend české koruny na devizovém trhu v rámci uceleného systému globálního finančního trhu podle ekonomických zpravodajů vyvolal zájem investorů nejen o českou korunu, ale i o další finanční nástroje českého kapitálového trhu a to zejména včetně korporátních dluhopisů neboť při stávající velmi nízké výši úrokových sazeb nejen v ČR, ale prakticky v globálním rozsahu dochází k výraznému oslabení zájmu investorů o peněžní trhy a zejména termínové vklady. Právě podle těchto odborníků ať už to jsou analytici makléřských společností nebo přímo finanční experti a stratégové kapitálového trhu, kteří poukazují na skutečnost, kdy zde sice jsou pojištěné termínované vklady komerčních bank ovšem za současné situace neposkytují svými výnosy z vkladu ani mnohdy polovinu výše aktuální inflace. Podle údajů České národní banky (ČNB) v návaznosti na český statistický úřad (ČSÚ) je uváděna míra inflace v České republice k měsíci říjnu 2020 ve výši 2,9 procenta s tím, že dlouhodobější výhled předpokládá podle údajů ČNB s výší inflace ke konci příští roku 2021 ve výši 2,2 %, což splňuje tak zvaný inflační cíl centrální banky.

Na základě tohoto pak finanční odborníci a ekonomové poukazují, že v současnosti až na drobné výjimky takový to výnos ve výši meziroční inflace žádný z produktů peněžního trhu v České republice nenabízí. Jedním z vysoce efektivních řešeních s relativně nižší až nízkou mírou investičního rizika  je pak zhodnocování finančních prostředků prostřednictvím dluhopisového trhu a zejména pak formou korporátních dluhopisů. V této souvislosti tak lze, dle ekonomických zpravodajů například  uvést korporátní dluhopisy energetické skupiny ČEZ, také i holdingu PPF či developerského českého holdingu Premiot Group, který momentálně nabízí emisi dluhopisů jedné ze svých klíčových společností EIP a,s, (Europa Investment Property). Společnost Europa Investment Property jako emitent korporátních dluhopisů je developerská společnost patřící do skupiny Premiot Group. Firma se věnuje nákupu a rekonstrukci rezidenčních, komerčních a především historických objektů. Během loňského roku 2019 tato společnost Europa Investment Property v rámci mezinárodní investiční skupiny Premiot Group úspěšně umístila na finanční trh své dluhopisy schválené Českou národní bankou (ČNB)  v objemu téměř 1 miliardy českých korun.