Situace na finančním trhu se mění vskutku každý den a to zejména co se týče cen zlata, ropy a některých velmi frekventovaných akciových titulů. Co se týče dluhopisového trhu a to zejména s hlavními státními dluhopisy jako US vládní dluhopisy, německými státními bondy či japonskými nebo britskými vládními dluhopisy tak rovněž v rámci veřejného obchodování vykazují zvýšenou míru volatility svých cen a výnosů. Právě z těchto důvodů podle ekonomických zpravodajů se především u spíše konzervativnějších investorů zvýšil zájem o korporátní dluhopisy, jejichž výnos mnohdy bez zvýšené míry rizika přináší i mnohonásobně vyšší výnos,

Aktuálně v průběhu evropského pátečního rána dne 14.srpna 2020, zhruba v čase 8:19 CET na veřejném dluhopisovém trhu s US dluhopisy hodnota potencionálního výnosu poklesla a například výnos 10-ti letého US vládního dluhopisu dosáhl ročního výnosu ve výši 0,708 % s denním poklesem svého výnosu o – 0,008 % předchozí výše výnosu. Ovšem situace na evropském dluhopisovém trhu je přesně opačné, kde právě naopak je momentální obchodní trend v duchu býčího trhu a například záporný výnos německých státních dluhopisů se snížil na hodnoto ve výši – 0,401 % p.a. s denním posílením o + 0,007 % výnosu a dluhopisy Spojeného království Velké Británie a Severního Irska také mírně zvýšily svůj výnos a to o + 0,001 % na 0,245 % ročně. Japonský 10-ti letý dluhopis standardně se pohybující s výnosem okolo technické nuly také zvýšil svůj výnos o + 0,005 % na roční výnos ve výši 0,04 procenta.

Za této situace, kdy se začíná ve veřejném prostoru hovořit o nové hospodářské krizi v rozsahu třicátých let minulého století v souvislosti s důsledky pandemie SARS-CoV-2 (Covid-19) se značná část investorů začala velmi intenzivně zabývat diverzifikací svých investic. V této souvislosti se tak dluhopisový trh stal pro mnoho investorů velmi atraktivní, kteří zde zejména vyhledávají finanční nástroje s relativně vyšším výnosem, avšak s relativně nízkou mírou rizika. Takovými to vhodnými investičními nástroji mohou být podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank právě korporátní dluhopisy.

Pro srovnání lze uvést například dluhopisy energetické skupiny ČEZ či developerského českého holdingu Premiot Group, který momentálně nabízí emisi dluhopisů jedné ze svých klíčových společností EIP a,s, (Europa Investment Property) jejíž dluhopisy jsou nejen schválené Českou národní bankou, ale jsou i obchodovány na Burze cenných papírů Praha (PSE – Prague Stock Exchange). Společnost Europa Investment Property jako emitent korporátních dluhopisů je developerská společnost patřící do skupiny Premiot Group. Firma se věnuje nákupu a rekonstrukci rezidenčních, komerčních a především historických objektů.

 Během loňského roku 2019 tato společnost Europa Investment Property v rámci mezinárodní investiční skupiny Premiot Group úspěšně umístila na finanční trh své dluhopisy schválené Českou národní bankou (ČNB)  v objemu téměř 500 milionů českých korun a pro letošní roce 2020 již společnost Europa Investment Property úspěšně zahájila prodej emise svých dluhopisů v celkovém objemu jedné miliardy českých korun. Aktuálně tak tato nová emise dluhopisů a to za velkého zájmu investorů již téměř z více jak dvou třetin vyprodána. Společnost Europa Investment Property tak nabízí svým investorům formou korporátních dluhopisů nadstandardní investiční příležitost s výnosem ve výši 7,1 % p.a., kdy tento výnos bude investorům dokonce vyplácen každý měsíc.