Stávající situace na finančním trhu ve vztahu k stále dvouciferné inflaci v České republice donutilo čím dál tím více drobných střadatelů změnit svůj přístup ke svým osobním úsporám a případnému zhodnocování těchto peněz. Stav bankovního sektoru sice poskytuje relativně dostatečné záruky uložení peněz s výnosem jak ze spořících účtů nebo termínovaných vkladů, avšak výnos z těchto produktů peněžního trhu je nedostatečný a nepokrývá ani polovinu stávajícího objemu míry inflace. Právě nejen z těchto důvodů pak drobní střadatelé hledají alternativní možnost relativně bezpečného zhodnocení svých leckdy celoživotních úspor. Jednou z možností je pak přímá investice na dluhopisovém trhu a zejména pak do dluhopisů společností, které jsou jako emitenti tak zvaných korporátních dluhopisů dostát svým závazkům. V poslední době tak investoři vyhledávají firemní dluhopisy zejména společností podnikajících nejen v energetice či stavebnictví nebo přímo ve stavebním developeringu, ale společnosti podnikající v dřevozpracujícím průmyslu a lesnictví. 

Jednou z takovýchto ryze českých dřevařských společností, která momentálně nabízí své korporátní dluhopisy je plzeňská dřevařská firma Wood Seeds s.r.o., která je velmi úspěšně a dynamicky se rozvíjejícím tak zvaným start-up projektem založeným okruhem zkušených lesních a dřevařských odborníků, kteří se zabývají touto činnosti již déle jak čtvrt století. Česká skupina Wood Seeds s.r.o. převzala před měsícem Lesy Sv. Hubert s.r.o. z Kralovic na Plzeňsku, která vyrábí štípané dřevo a stavební řezivo. Wood Seeds, která se čtvrtým rokem věnuje lesnické činnosti, skupuje lesy v celé ČR. Za dva roky jich má 400 hektarů a chce se dostat až ke 2000 hektarů vlastních porostů. Letos chce začít stavět zhruba za čtvrt miliardy korun závod v Břasích na Rokycansku, který bude od příštího roku vyrábět truhlářské řezivo. ČTK to  řekl mluvčí firmy Václav Bodrov. Wood Seeds už koupil v Břasích budovy a pozemky a čeká na stavební povolení, tento svůj rozvoj společnost Wood Seeds mimo jiné financuje také prodejem dluhopisů. 

V současné době podle informací ekonomických zpravodajů je téměř před vyprodáním  emise korporátních dluhopisů této společnosti Wood Seeds s vysoce atraktivním výnosem, která přinese investorům 9,2 % ročního zhodnocení a doba splatnosti je pouhých 24 měsíců. Vyjma této emise dluhopisů pak společnost Wood Seeds s.r.o. pro své prémiové investory nabízí tak zvaně dubové dluhopisy nebo-li investice spojené s produkcí dubového dřeva, jejíž výnos představuje výši 9,5 % ročně a doba splatnosti vychází na 36 měsíců. Zároveň v rámci diverzifikace rizika investorů společnost Wood Seeds nabízí své dluhopisy s možností ochrany investora – věřitele jako zajištěné dluhopisy se zápisem zástavy do katastru nemovitosti, kde investor vystupuje jako první zástavní věřitel. Přesné podmínky takovéto diverzifikace pro investory upravuje prospekt emitenta schválený Českou národní bankou a ostatní vzájemná ujednání emitenta a investora, které se odvíjí od objemu finanční participace konkrétního investora.